Baza leków - leki.kompendium24.pl

Zaloguj się do serwisów Konsylium24.pl i Kompendium24.pl
Logowanie Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta w Konsylium24 ? Zarejestruj się


indeks24.pl

Inteligentna wyszukiwarka leków. Ostatnia aktualizacja: 01-03-2017

Informacje o lekach dostarcza Pharmindex

Akineton® tabl.(2 mg) - 50 szt.

Zamienniki: Biperiden hydrochloride

Substancje czynne
produkt wydawany z apteki na podstawie recepty

Dawkowanie

Doustnie. Choroba Parkinsona, dorośli: leczenie rozpoczyna się od dawki 2 razy 1 mg na dobę, stopniowo zwiększając o 2 mg dziennie; dawka podtrzymująca wynosi 3-16 mg na dobę, maksymalna16 mg na dobę. Objawy pozapiramidowe wywołane przez inne preparaty w skojarzeniu z neuroleptykami: dorośli 1-4 mg 1-4 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów; dzieci (3-15 lat) 1-2 mg 1-3 razy dziennie. Inne pozapiramidowe zaburzenia ruchowe, dorośli: dawka początkowa 2 mg, zwiększana stopniowo w odstępach tygodniowych do maksymalnej tolerowanej dawki dobowej (może być wielokrotnie większa od maksymalnych dawek dobowych stosowanych w innych wskazaniach).
Tabl. przyjmować w trakcie lub po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu. Tabl. można dzielić.

Wskazania

Leczenie sztywności mięśniowej, drżenia i spowolnienia ruchowego w przebiegu choroby Parkinsona. Leczenie zaburzeń motorycznych w zespołach pozapiramidowych: parkinsonowskich i dystonicznych, wywołanych przez neuroleptyki i podobnie działające leki, np. wczesnych dyskinez, akatyzji i objawów parkinsonowskich. Leczenie innych pozapiramidowych zaburzeń ruchowych, w tym dystonii uogólnionej i odcinkowej, np. zespołu Meige'a, kurczu powiek (Blepharospasmus) lub spastycznego kręczu karku (Torticollis spasmodicus).

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij