Zaloguj się do serwisów Konsylium24.pl i Kompendium24.pl
Logowanie Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta w Konsylium24 ? Zarejestruj się
Indeks24.pl

Inteligentna wyszukiwarka leków

Aktualna i wiarygodna
baza wszystkich leków.
Ostatnia aktualizacja:

Informacje o lekach dostarcza Pharmindex

Ranitydyna Sanofi tabl. powl. (300 mg) - 30 szt.

Ranitidine

Preparat niedostępny w sprzedaży

Pełnopłatny (100%): 11.06 zł przykładowa recepta

Wskazania do stosowania:

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej. Zapalenie przełyku w przebiegu refluksu żołądkowo-przełykowego. Zespół Zollinger-Ellisona. Zapobieganie owrzodzeniom dwunastnicy wywołanym przyjmowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Zapobieganie zespołowi Mendelsona (przed znieczuleniem ogólnym, u pacjentów, u których istnieje ryzyko aspiracji kwasu). Zapobieganie krwawieniom z owrzodzenia stresowego.

Dawkowanie wg ChPL (Charakterystyki Produktu Leczniczego)

Doustnie. Dorośli. Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy: 150 mg 2 razy na dobę, rano i przed snem lub 300 mg raz na dobę przed snem (leczenie trwa 4-8 tyg.). Zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej: 150 mg raz na dobę przed snem (istnieją dane o skutecznym i bezpiecznym stosowaniu przez 5 lat). Zapalenie przełyku w przebiegu refluksu żołądkowo-przełykowego: 150 mg 2 razy na dobę przez 2 tyg.; w razie konieczności leczenie można powtórzyć. Zespół Zollingera-Ellisona: 150 mg 3 razy na dobę; w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 6 g na dobę. Zapobieganie owrzodzeniom dwunastnicy wywołanym przyjmowaniem NLPZ: 150 mg 2 razy na dobę, w trakcie stosowania leków przeciwzapalnych. Zapobieganie zespołowi Mendelsona: 150 mg wieczorem w dniu poprzedzającym zabieg, a następnie 150 mg na 2 h przed znieczuleniem. Zapobieganie krwawieniom z owrzodzenia stresowego: 150 mg 2 razy na dobę. Szczególne grupy pacjentów. Dzieci i młodzież: 2-4 mg/kg mc. 2 razy na dobę, maksymalnie do 300 mg na dobę. U pacjentów z klirensem kreatyniny poniżej 50 ml/min stosować 150 mg na dobę (wieczorem); w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 150 mg 2 razy na dobę. U pacjentów przewlekle dializowanych ranitydynę w dawce 150 mg należy podawać bezpośrednio po dializie. Sposob podania. Ranitydynę można przyjmować zarówno w czasie posiłku, jak i na czczo. Nie należy przyjmować jednocześnie z lekami zmniejszającymi kwaśność soku żołądkowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów.