Zaloguj się do serwisów Konsylium24.pl i Kompendium24.pl
Logowanie Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta w Konsylium24 ? Zarejestruj się
Indeks24.pl

Inteligentna wyszukiwarka leków

Aktualna i wiarygodna
baza wszystkich leków.
Ostatnia aktualizacja:

Informacje o lekach dostarcza Pharmindex

Zantac roztw. do wstrz. (50 mg/2 ml) - 5 amp. 2 ml

Ranitidine

Preparat niedostępny w sprzedaży

Pełnopłatny (100%): 22.74 zł przykładowa recepta

Wskazania do stosowania:

Ranitydynę stosuje się pozajelitowo u pacjentów, którzy nie mogą być leczeni doustną postacią leku, w następujących wskazaniach: choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy; refluksowe zapalenie przełyku; zespół Zollingera-Ellisona; zapobieganie krwawieniom z owrzodzenia stresowego u ciężko chorych; zapobieganie nawracającym krwawieniom z owrzodzenia trawiennego; zapobieganie wystąpieniu zespołu Mendelsona (przed znieczuleniem ogólnym u pacjentów, u których istnieje ryzyko aspiracji kwasu, szczególnie u kobiet rodzących). Dzieci (od 6 mies. do 18 lat): krótkotrwałe leczenie owrzodzenia trawiennego; leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego, włącznie z refluksowym zapaleniem przełyku i objawowym łagodzeniem refluksu żołądkowo-przełykowego.

Dawkowanie wg ChPL (Charakterystyki Produktu Leczniczego)

Dorośli. Dawkę 50 mg, po rozpuszczeniu w 20 ml odpowiedniego roztworu, podaje się w powolnej iniekcji dożylnej (trwającej ponad 2 min). Dawkę tę można powtarzać co 6-8 h, podając w powolnej iniekcji dożylnej, we wlewie dożylnym podawanym przez 2 h z szybkością 25 mg/h lub wstrzyknięciu domięśniowym (50 mg/2 ml). W zapobieganiu krwawieniom z górnego odcinka przewodu pokarmowego z owrzodzenia stresowego u szczególnie ciężko chorych pacjentów zaleca się początkowo podanie dawki 50 mg w powolnym wstrzyknięciu dożylnym, a następnie w ciągłym wlewie w dawce 0,125-0,25 mg/kg mc./h. W zapobieganiu krwawieniom z owrzodzenia stresowego u pacjentów ciężko chorych lub w zapobieganiu nawracającym krwawieniom u pacjentów z wrzodem trawiennym leczenie parenteralne kontynuuje się do czasu rozpoczęcia żywienia doustnego. Pacjentom, u których istnieje ryzyko wystąpienia zespołu Mendelsona należy podawać ranitydynę w dawce 50 mg we wstrzyknięciu domięśniowym lub dożylnym 45-60 min przed rozpoczęciem znieczulenia ogólnego.
W niewydolności nerek przy klirensie kreatyniny poniżej 50 ml/min lek należy podawać w dawkach po 25 mg. Niemowlęta/dzieci (w wieku od 6 miesięcy do 11 lat): podawać w powolnym wlewie dożylnym (trwającym ponad 2 min) do maksymalnej dawki 50 mg co 6-8 h. Leczenie zaostrzenia choroby wrzodowej żołądka i refluksu żołądkowo-przełykowego. W przypadku leczenia zaostrzenia choroby wrzodowej i refluksu żołądkowo-przełykowego u dzieci należy stosować wlewy preparatu w dawkach, które są skuteczne w przypadku leczenia tych chorób u dorosłych i skutecznie hamują wydzielanie kwasu w grupie ciężko chorych dzieci. Dawka początkowa (2,0 mg/kg lub 2,5 mg/kg, maksymalnie 50 mg) powinna być podawana w powolnym wlewie dożylnym przez ponad 10 min, zarówno przez strzykawkę z następowym przepłukaniem 3 ml roztworu fizjologicznego przez 5 min lub po rozpuszczeniu w soli fizjologicznej do objętości 20 ml. Utrzymanie pH żoładka pH > 4 można uzyskać przez okresowe infuzje w dawce 1,5 mg/kg co 6-8 h. Alternatywnie można prowadzić leczenie podając dawkę wprowadzającą 0,45 mg/kg z następowym stałym wlewem 0,15 mg/kg/h. Zapobieganie owrzodzeniu stresowemu u ciężko chorych pacjentów. Zalecana dawka w zapobieganiu owrzodzeniu stresowemu wynosi 1 mg/kg (maksymalnie 50 mg) co 6-8 h. Alternatywnie leczenie można prowadzić podając 125-250 µg/kg/h w stałym wlewie. Preparat może być podawany z następującymi płynami infuzyjnymi: 0,9% roztwór NaCl, 5% roztwór glukozy, 0,18% roztwór NaCl i 4% roztwór glukozy, 4,2% roztwór wodorowęglanu sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów.