Zaloguj się do serwisów Konsylium24.pl i Kompendium24.pl
Logowanie Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta w Konsylium24 ? Zarejestruj się
Indeks24.pl

Inteligentna wyszukiwarka leków

Aktualna i wiarygodna
baza wszystkich leków.
Ostatnia aktualizacja:

Informacje o lekach dostarcza Pharmindex

Actifed syrop ((1,25 mg+30 mg+10 mg)/5 ml) - but. 100 ml

Triprolidine hydrochloride Pseudoephedrine hydrochloride Dextromethorphan hydrobromide

Preparat dostępny - opakowanie w ciągłej sprzedaży

Pełnopłatny (100%): 19.21 zł przykładowa recepta

Wskazania do stosowania:

Łagodzenie objawów towarzyszących stanom zapalnym górnych dróg oddechowych, w których korzystne jest podanie leku zmniejszającego przekrwienie błony śluzowej nosa, antagonisty receptora histaminowego H1 oraz leku przeciwkaszlowego. Preparat jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci od 7 lat.

Dawkowanie wg ChPL (Charakterystyki Produktu Leczniczego)

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 ml 3-4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa wynosi 40 ml. Dzieci w wieku 7-12 lat: 5 ml 3-4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa wynosi 20 ml. Szczególne grupy pacjentów. Nie przeprowadzono szczegółowych badań dotyczących stosowania leku u pacjentów w podeszłym wieku, ale doświadczenie wskazuje, że stosowanie dawkowania zalecanego dorosłym jest również odpowiednie u takich pacjentów; zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na czynność nerek i wątroby. U pacjentów z łagodną niewydolnością wątroby nie jest konieczna modyfikacja dawkowania. Lek jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby. Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością nerek, szczególnie u pacjentów ze współistniejącą chorobą układu sercowo-naczyniowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Actifed syrop((1,25 mg+30 mg+10 mg)/5 ml) - but. 100 ml syrop Triprolidine hydrochloride Pseudoephedrine hydrochloride Dextromethorphan hydrobromide 19.21 zł 2024-02-16

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów.