Zaloguj się do serwisów Konsylium24.pl i Kompendium24.pl
Logowanie Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta w Konsylium24 ? Zarejestruj się
REKLAMA
Indeks24.pl

Inteligentna wyszukiwarka leków

Aktualna i wiarygodna
baza wszystkich leków.
Ostatnia aktualizacja:

Informacje o lekach dostarcza Pharmindex

DicoSTOP płyn doustny - 10 saszetek 15 g

Diosmectite

Preparat dostępny - opakowanie w ciągłej sprzedaży

Pełnopłatny (100%):  zł przykładowa recepta

Wskazania do stosowania:

Doustne leczenie ostrych i przewlekłych biegunek i dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego u dzieci powyżej 1. rż.

Dawkowanie wg ChPL (Charakterystyki Produktu Leczniczego)

Doustnie. Dzieci w wieku 6-12 lat: 1 saszetka 2-3 razy dziennie. Dzieci w wieku 1-6 lat: 1 saszetka 1-2 razy dziennie. Nie stosować dłużej niż 10 kolejnych dni. Jeżeli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli biegunka utrzymuje się przez więcej niż 3 dni, należy zwrócić się po poradę medyczną. Nie przyjmować wyrobu w pozycji leżącej. Każda saszetka może być użyta tylko raz po jej otwarciu. Energicznie ugnieść zawartość saszetki przed jej otwarciem. Preparat może być przyjmowany bezpośrednio lub rozpuszczony w szklance wody lub w innych napojach (sok, jogurt). Po otwarciu, zawartość saszetki powinna być przyjęta w całości, preparat jest jednorazowego użycia. Wszelkie pozostałości roztworu nie mogą być przyjęte później w ciągu dnia. W przypadku małych dzieci, zawartość saszetki można podać w butelce do karmienia, po zmieszaniu z 50 ml wody lub innego napoju, podzieloną na 2-3 dawki w ciągu dnia. Możliwe jest także dodanie preparatu do pokarmów półpłynnych. Doradza się przyjmowanie preparatu pomiędzy posiłkami. W leczeniu ostrej biegunki należy stosować doustny płyn nawadniający (DPN) w celu uniknięcia odwodnienia.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
DicoSTOP płyn doustny - 10 saszetek 15 g płyn doustny Diosmectite  zł 2019-06-07
Smecta proszek do sporz. zaw. doustnej(3,76 g) - 10 saszetek proszek do sporz. zaw. doustnej Diosmectite 9.75 zł 2019-08-31
Smecta proszek do sporz. zaw. doustnej(3,76 g) - 30 saszetek proszek do sporz. zaw. doustnej Diosmectite 26.68 zł 2019-08-31

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów.