Zaloguj się do serwisów Konsylium24.pl i Kompendium24.pl
Logowanie Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta w Konsylium24 ? Zarejestruj się
Indeks24.pl

Inteligentna wyszukiwarka leków

Aktualna i wiarygodna
baza wszystkich leków.
Ostatnia aktualizacja:

Informacje o lekach dostarcza Pharmindex

Enbrel proszek i rozp. do sporz. roztw. do wstrz. do stos. u dzieci (10 mg) - 4 fiolki + 4 amp.-strzyk. rozp.

Etanercept

Preparat dostępny - opakowanie w ciągłej sprzedaży

Pełnopłatny (100%):  zł przykładowa recepta

Wskazania do stosowania:

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS). Leczenie wielostawowego zapalenia stawów (z obecnością lub bez obecności czynnika reumatoidalnego) oraz rozwiniętego skąpostawowego zapalenia stawów u dzieci i młodzieży w wieku od 2 lat, w przypadkach niewystarczającej odpowiedzi na metotreksat lub potwierdzonej nietolerancji metotreksatu. Leczenie łuszczycowego zapalenia stawów u młodzieży w wieku od 12 lat, w przypadkach niewystarczającej odpowiedzi na metotreksat lub potwierdzonej nietolerancji metotreksatu. Leczenie zapalenia stawów na tle zapalenia przyczepów ścięgnistych u młodzieży w wieku od 12 lat w przypadku niewystarczającej odpowiedzi lub potwierdzonej nietolerancji na tradycyjne leczenie. Łuszczyca zwykła (plackowata) u dzieci i młodzieży. Leczenie dzieci i młodzieży w wieku od 6 lat z przewlekłą, ciężką postacią łuszczycy zwykłej (plackowatej), które nieadekwatnie odpowiadają na dotychczasowe leczenie lub wykazują brak tolerancji na inne terapie układowe lub fototerapie.

Dawkowanie wg ChPL (Charakterystyki Produktu Leczniczego)

Leczenie powinno być podejmowane i nadzorowane przez lekarza specjalistę, mającego doświadczenie w diagnostyce i terapii młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów lub dziecięcej postaci łuszczycy zwykłej (plackowatej). Pacjenci stosujący lek powinni otrzymać Kartę dla pacjenta. Dzieci i młodzież. Postać 10 mg przeznaczona jest dla dzieci, którym przepisano dawkę 10 mg lub mniej. Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Zalecana dawka to 0,4 mg/kg mc. (do dawki maksymalnej 25 mg) podawana we wstrzyknięciu podskórnym 2 razy w tyg. z przerwami co 3-4 dni lub 0,8 mg/kg mc. (do dawki maksymalnej 50 mg) podawana raz w tyg. Należy rozważyć przerwanie leczenia u pacjentów, u których nie obserwuje się odpowiedzi po 4 mies. leczenia. Nie przeprowadzono formalnych badań klinicznych z udziałem dzieci w wieku od 2 do 3 lat. Ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa pochodzące z rejestru pacjentów sugerują jednak, że profil bezpieczeństwa u dzieci w wieku od 2 do 3 lat jest podobny do profilu bezpieczeństwa u dorosłych i dzieci w wieku 4 lat i starszych w przypadku podskórnego podawania leku raz w tygodniu w dawce 0,8 mg/kg mc. Lek nie ma zasadniczo żadnego zastosowania u dzieci w wieku poniżej 2 lat we wskazaniu młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Łuszczyca zwykła (plackowata) u dzieci i młodzieży (w wieku ≥6 lat). Zalecana dawka wynosi 0,8 mg/kg mc. (do dawki maksymalnej 50 mg) podawana raz w tyg. przez okres do 24 tyg. Leczenie powinno być przerwane u pacjentów, u których nie obserwuje się odpowiedzi po 12 tyg. leczenia. Jeżeli jest wskazane ponowne leczenie preparatem, należy zastosować podane powyżej wskazówki dotyczące długości leczenia. Należy stosować dawkę 0,8 mg/kg mc. (do dawki maksymalnej 50 mg) raz w tygodniu. Lek nie ma zasadniczo żadnego zastosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat we wskazaniu łuszczyca zwykła (plackowata). Szczególne grupy pacjentów. Nie ma potrzeby dostosowania dawki u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby. Sposób podania. Lek podaje się we wstrzyknięciu podskórnym. Przed podaniem należy rozpuścić proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań w 1 ml rozpuszczalnika. Każda fiolka leku powinna być użyta tylko w celu podania jednej dawki jednemu pacjentowi. Pozostały roztwór należy wyrzucić.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Benepali roztw. do wstrz.(25 mg) - 4 amp.-strzyk. 0,51 ml roztw. do wstrz. Etanercept  zł 2023-06-13
Benepali roztw. do wstrz.(50 mg) - 4 amp.-strzyk. 1 ml roztw. do wstrz. Etanercept  zł 2023-06-13
Benepali roztw. do wstrz.(50 mg) - 4 wstrzyk. 1 ml roztw. do wstrz. Etanercept  zł 2023-06-13
Enbrel proszek i rozp. do sporz. roztw. do wstrz. do stos. u dzieci(10 mg) - 4 fiolki + 4 amp.-strzyk. rozp. proszek i rozp. do sporz. roztw. do wstrz. do stos. u dzieci Etanercept  zł 2023-06-13
Enbrel proszek i rozp. do sporz. roztw. do wstrz.(25 mg) - 4 fiolki+4 amp.-strzyk.+4 igły proszek i rozp. do sporz. roztw. do wstrz. Etanercept  zł 2023-06-13
Enbrel roztw. do wstrz.(50 mg/ml) - 4 amp.-strzyk. 1 ml roztw. do wstrz. Etanercept 6010.64 zł 2023-06-13
Enbrel roztw. do wstrz.(50 mg/ml) - 4 wstrzykiwacze 1 ml roztw. do wstrz. Etanercept  zł 2023-06-13
Erelzi roztw. do wstrz.(25 mg) - 4 amp.-strzyk. 0,5 ml roztw. do wstrz. Etanercept  zł 2024-04-05
Erelzi roztw. do wstrz.(50 mg) - 4 amp.-strzyk. 1 ml roztw. do wstrz. Etanercept  zł 2024-04-05
Erelzi roztw. do wstrz.(50 mg) - 4 amp.-strzyk. 1 ml roztw. do wstrz. Etanercept  zł 2024-04-05
Erelzi roztw. do wstrz.(50 mg) - 4 wstrzyk. 1 ml roztw. do wstrz. Etanercept  zł 2024-04-05
Erelzi roztw. do wstrz.(50 mg) - 4 wstrzyk. 1 ml roztw. do wstrz. Etanercept  zł 2024-04-05

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów.