Zaloguj się do serwisów Konsylium24.pl i Kompendium24.pl
Logowanie Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta w Konsylium24 ? Zarejestruj się
Indeks24.pl

Inteligentna wyszukiwarka leków

Aktualna i wiarygodna
baza wszystkich leków.
Ostatnia aktualizacja:

Informacje o lekach dostarcza Pharmindex

Hylo Dual krople do oczu - 10 ml

Hyaluronate sodium Ectoine

Preparat dostępny - opakowanie w ciągłej sprzedaży

Pełnopłatny (100%): 41.55 zł przykładowa recepta

Wskazania do stosowania:

Nawilżanie powierzchni gałki ocznej w przypadku suchości oczu z objawami zapalnymi i alergicznymi takimi jak swędzenie i pieczenie oczu.

Dawkowanie wg ChPL (Charakterystyki Produktu Leczniczego)

Hylo Dual. Dorośli i dzieci powyżej 6 rż.: 1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka 3 razy dziennie. W przypadku częstszego stosowania kropli (np. częściej niż 10 razy dziennie) lub przy silniejszych dolegliwościach należy poddawać się regularnym badaniom przez lekarza okulistę. Preparat przeznaczony jest do długotrwałego stosowania. W przypadku dodatkowego leczenia innymi kroplami ocznymi należy zachować odstęp 30 min, zakraplając Hylo-Dual zawsze jako ostatni. Maści do oczu stosować po zakropleniu preparatu. Preparat może być stosowany łącznie z soczewkami kontaktowymi. Po założeniu soczewek zalecamy odczekanie ok. 30 min przed zakropleniem preparatu w celu uniknięcia ewentualnej reakcji ze środkami do pielęgnacji soczewek. Hylo Dual Intense. Dorośli i dzieci powyżej 6 rż.: 1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka 3 razy dziennie. W przypadku częstszego stosowania preparatu (np. częściej niż 10 razy dziennie) lub przy silniejszych dolegliwościach należy poddawać się regularnym badaniom przez lekarza okulistę. Podczas ciąży i laktacji, a także u dzieci w wieku poniżej 12 lat preparat nie powinien być stosowany częściej niż 10 razy dziennie. Preparat nadaje się do długotrwałego leczenia. Jednak należy skonsultować się z okulistą, jeśli dolegliwości nie ustępują w przeciągu 2 tyg. W przypadku stosowania innych kropli do oczu, między aplikacjami powinno być co najmniej 30 min, a Hylo Dual Intense powinien być zawsze stosowany na końcu. Maści do oczu nie powinny być podawane razem z leczeniem preparatem. Preparat nie powinien być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hylo Dual Intense krople do oczu - 10 ml krople do oczu Hyaluronate sodium Ectoine 65.00 zł 2020-03-20
Hylo Dual krople do oczu - 10 ml krople do oczu Hyaluronate sodium Ectoine 41.55 zł 2020-03-20

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów.