Paracetamol Synoptis tabl. (500 mg) - 20 szt.
ParacetamolDostępność w trakcie weryfikacji
Pełnopłatny (100%): | zł przykładowa recepta![]() |
---|
Wskazania do stosowania:
Leczenie objawowe dolegliwości wymagających stosowania leków przeciwbólowych i (lub) przeciwgorączkowych, takich jak: objawy grypopodobne, gorączka (trwająca krócej niż 3 dni), reakcje hiperergiczne po podaniu szczepionki, łagodne i umiarkowane bóle głowy, łagodne do umiarkowanych migreny u pacjentów ze zdiagnozowaną migreną, łagodne do umiarkowanych bóle zębów, łagodne do umiarkowanych bóle uszu, łagodne do umiakowanych bóle miesiączkowe oraz łagodne do umiarkowanych bóle pourazowe, mięśniowe i stawowe.
Dawkowanie wg ChPL (Charakterystyki Produktu Leczniczego)
Doustnie. Dorośli (w tym osób w podeszłym wieku) i dzieci w wieku 12 lat i powyżej. Dorośli oraz młodzież w wieku od 16 do 18 lat (mc. >50 kg): pojedyncza dawka 1-2 tabl.; maksymalna dawka dobowa do 6 tabl. (co odpowiada 3000 mg paraceatmolu). Młodzież w wieku od 12 do 15 lat (mc. <50 kg): pojedyncza dawka 1 tabl.; maksymalna dawka dobowa do 4 tabl. (co odpowiada 2000 mg paraceatmolu). Maksymalna dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 3 g na dobę. Paracetamol (acetaminofen) jest powszechnym składnikiem wielu preparatów złożonych - należy to wziąć pod uwagę w celu uniknięcia przekroczenia maksymalnej dawki dobowej paracetamolu. O ile nie wskazano inaczej, leków zawierających paracetamol nie należy przyjmować w wysokich dawkach. Jeśli objawy nasilają się lub utrzymują dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem. Szczególne grupy pacjentów. Nie należy stosować leku u dzieci w wieku <12 lat i masie ciała poniżej 40 kg (dostępne są inne moce i postacie paracetamolu bardziej odpowiednie dla tej grupy pacjentów). U pacjentów z niewydolnością wątroby lub zespołem Gilberta, dawkę paracetamolu należy zmniejszyć lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. W przypadku niewydolności nerek należy zmniejszyć dawkę - GFR 10-50 ml/min: 500 mg co 6 h; GFR <10 ml/min: 500 mg co 8 h. Sposób podania. Tabletki można przyjmować w całości lub rozkruszyć i zmieszać z wodą. Przyjmowanie po posiłku może opóźnić działanie.